`

Doprovodné akce

Součástí FilmFestu jsou doprovodné akce ve dnech 15. a 16. června 2012. Mezi tyto akce se řadí především společenský večer a debata s profesionálními filmovými tvůrci, které se uskuteční v pátek, a hudební festival nejen studentských skupin (viz dále), který proběhne v sobotu. Pro soutěžící je na tyto doprovodné akce vstup zdarma. Na páteční debatu je volný vstup pro všechny účastníky FilmFestu.

V rámci společenského večera vystoupí herec, spisovatel, zpěvák a textař PhDr. Ing. Jan Vodňanský se svým programem. Účast v debatě již přislíbil účast (bez titulů): Milan Knížák - někdejší rektor Akademie výtvarných umění v Praze a generální ředitel NG v Praze, Jeho Excelence biskup František Radkovský, Martin Myšička - známý divadelní a filmový herec a režisér, Radomír Šofr - tvůrce pořadů pro ČT a Prima (Rande s Fyzikou, Úsměvy ČT, Nikdo není dokonalý), spoluautor veleúspěšné reality show s gorilami "Odhalení", Luboš Veverka - šéfredaktor Českého rozhlasu Leonardo, Petr Dvořák - mluvčí ČHMÚ, autor filmu Matfyzák, Oldřich Kubišta - ředitel provozu sítě multikin CinemaCity. Další osobnosti jsou v jednání, jejich jména budou zveřejněna po potvrzení z jejich strany.

Večerní sobotní hudební festival (nejen) studentských kapel v pražském klubu Rock Café (Národní tř. 20, Praha 1). Účast potvrdila hudební skupina Humbuk a Thom Herian známý pod uměleckým jménem Drama Jacqua. Prof. Band a pěvecký sbor z GVP (gymnázium Na Vítězné pláni - Praha), Blue Bus (GJK, GVP), Psí Kšíry (SPŠST), Sycamore Tree a Hangovers. Cena vstupného pro soutěžící bude zdarma, pro ostatní návštěvníky bude víceméně symbolická (z důvodů příspěvku na úhradu nákladů, např. za dopravu pro vystupující studentské skupiny), a to ve výši 39 Kč v předprodeji, 59 Kč na místě.

ČT a Prima (Rande s Fyzikou, Úsměvy ČT, Nikdo není dokonalý)